Adria Goula

Open Pro

L’arquitectura és molt més que la seva aparença estètica, és art i és funcionalitat, però, el que és més important, és una suma d’espais estructurats i ordenats que tenen la capacitat d’emocionar-nos.

Agraïm la col·laboració dels arquitectes que participen al festival, que expliquen in situ els diferents projectes als ciutadans per tal que puguin viure una experiència única, i ens ajuden a fer difusió de l’arquitectura i la professió.

BARCELONA

 
Jaume Arderiu i Tomàs Morató (A+M /arquitectes)
Diumenge a les 11 h
 
Som Habitat (Daniel Molina López)
Diumenge d'11 a 14h i de 16 a 18h
 
Ricard Mercadé i Aurora Fernández arquitectes s.l.
Dissabte a les 16 h
Enrique Rovira-Beleta, arquitecte especialitzat en accessibilitat
Dissabte a les 18 h
 
vora arquitectura
Diumenge d'11 a 14 h
 
Sandra Bestraten
Dissabte d'11 a 14 h i de 16 a 19 h
 
Josep Bunyesc
Diumenge a les 11 h
Daniel Tigges
Dissabte de 16 a 18 h i diumenge de 12 a 14 h
2BMFG arquitectes - Carles Gelpí
Diumenge a les 11 h
 
CASA GALERIA
Carles Enrich
Diumenge d'11 a 12.30 h
 
Carol Iborra Arquitectura
Diumenge de 10 a 14 h
 
if arquitectos
Diumenge a les 11 h
 
Bayona + Valero i Cantallops + Vicente, arquitectes
Diumenge d’11 a 14 h
Pich Architects
Diumenge d'11 a 14 h
 
Av. de Can Marcet, 36-38
Jordi Tió (arquitecte), Óscar Teixidó i Elsa Yranzo (chefs)
divendres 26 d'octubre de 2018 a l'Aula Plaça a les 12.30 h
 
Enrique Rovira-Beleta, arquitecte especialitzat en accessibilitat
Diumenge a les 12 h
 
Diumenge a les 12 h 
 
Enric Batlle i Joan Roig
Dissabte de 16 a 19 h
Estudio Carme Pinós
Dissabte a les 11 h
 
Roger Méndez - AMB
Diumenge d'11 a 14 h
 
Angel Martín (Assessor en participació i Projecte)
Diumenge d'11 a 14 h
 
Hiha Studio
Dissabte de 16 a 19 h
 
Hiha Studio
Diumenge d'11 a 14 h i de 16 a 18 h
 
Cuixart Amorós
Dissabte de 16 a 19 h i diumenge d'11 a 14 h
 
Victor Bergnes de las Casas
Dissabte de 16 a 19 h
 
DC.arquitectes i Laia Vilaubí
Diumenge d'11 a 14 h i de 16 a 18 h
 
Glòria Piferrer
Diumenge d'11 a 14 h
 
peris+toral.arquitectes
Dissabte a les 11 h
 
RavetllatRibas (Pere Joan Ravetllat, Carme Ribas)
Dissabte a les 11 h
 
FORGAS ARQUITECTES (Joan Forgas / Dolors Ylla-Català / Cristina Goenaga / Pedro Gil)
Diumenge a les 11 h
 
TAC arquitectes
Dissabte de 16 a 19 h
 
Betarq
Dissabte d'11 a 14 h
 
Antoni Rovira i Trias; Ravetllat Ribas Arquitectes
Dissabte a les 16 h
 
Toni Vilanova
Dissabte a les 16 h i diumenge a les 11 h
 
Vitaller Arquitectura
Diumenge d'11 a 14 h i de 16 a 18 h
 
Scob Arquitectura i Paisatge + El Equipo Creativo
Diumenge de 12 a 14 h i de 16 de 18 h
 
Leve projects
Dissabte d'11 a 14 h i de 16 a 19 h
 
Josep Mº Julià (arquitecte)
Diumenge a les 10.30 h i 12.00 h
Anna Castellano (historiadora)
Diumenge a les 10.50 h i 12.20 h
 
Jordi Tió (arquitecte), Fenando Amat (intreriorisme)
Diumenge d'11 a 14 h
 
PMMT arquitectura
Diumenge d'11 a 14 h i de 16 a 18 h
 
Juan Trias de Bes, Pilar de Alós, Fernando Herrero, Marta Pascual
Dissabte de 16 a 19 h i diumenge d'11 a 14 h
 
SUMO Arquitectes SLP + YOLANDA OLMO
Diumenge a les 11 (Pasqual Bendicho), a les 12 h (Jordi Pagès) i a les 17 h (Yolanda Olmo)

 
BADALONA
Borja Carreras-Moysi
Dissabte a les 18 h
 
Lagula Arquitectes
Diumenge d’11 a 14 h
 
L’HOSPITALET DE LLOBREGAT
 
Sergi Balaguer
Diumenge a les 11 h
 
Ravetllat Ribas arquitectura
Dissabte a les 12 h
 
 
VILASSAR DE DALT
 
CONFERÈNCIA LES CASES DE CÓS DEL MARESME (REALITZADA)
A càrrec d’Antoni Paricio, arquitecte
Dimecres 10 d’octubre del 2018, a les 20 h
 

ITINERARIS D'ARQUITECTURA I URBANISME GUIATS PER ARQUITECTES ESPECIALITZATS:

 

Us animem a tots els arquitectes a mostrar els vostres projectes i a participar activament en la celebració del festival. Fem-nos visibles: ajuda’ns a fer entendre l’ importància de l’arquitectura i aprofita per escoltar els teus companys de professió.
 


 

Des de l’associació recomanem:

  • Destacat de programació d’arquitectura racionalista i el GATCPAC amb edificis de difícil accés al públic durant l’any com la Casa Rodríguez Arias (de l’arquitecte Germà Rodríguez Arias, 1931), la Casa Vilaró i la Casa de Vidre (de l’arquitecte Sixte Illescas, 1929 i 1933 respectivament) i un habitatge a l’edifici de Roca Barallat (de l’arquitecte Carles Martínez Sánchez, 1935).
  • Destacat d’edificis premiats en diferents àmbits de la professió com Can Portabella (premi ICAEN), la Caserna de la Guàrdia Urbana (seleccionat pels premis FAD d’arquitectura 2016), la Confraria de Pescadors de Barcelona (Premi FAD 1973) o els Habitatges socials i allotjament temporal Tànger (Premi AVS al millor habitatge social d’Espanya 2018)

Edificis Premiats OHB18